Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

25 | 01 | 2020

Sprzątanie świata

20 września 2013 r. dzieci z PP w Krzyżowicach uczestniczyły w akcji "Sprzątania Świata 2013". Celem tej kampanii jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.
Nasze działania w tym zakresie rozpoczęliśmy od zajęcia, którego temat brzmiał:"Segregujemy śmieci w przedszkolu". Dzieci rozpoznawały materiał z jakiego wykonany jest odpad, poznały kształt i kolor pojemników do segregacji. Samodzielnie segregowały odpady do właściwych pojemników. Po czym każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną, kolorując pojemniki do segregacji śmieci uwzględniając przyjętą kolorystykę. Następnie dzieci przystąpiły do zbierania śmieci w wokół naszego przedszkola, głośno skandując słowa wiersza:
"Papier, puszki, szkło, plastiki, posprzątamy w pojemniki.
Posprzątamy sprawnie, pięknie,bo nam świat przez śmieci pęknie".

Wszystkie przedszkolaki wspaniale wywiązały się z powierzonego im zadania. A za udział w akcji "Sprzątania Świata 2013" otrzymały kolorowe dyplomy.
 
tekst i foto: Wiesława Stańczyk
 
 
E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1507488
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
2347
2162
13164
1477676
1507488